top of page

CO JE OZON

Síla přírody!

Ozon patří k nejlepším celosvětově používaným  dezinfekčním prostředkům. Jeho vysoká oxidační síla je účinnější než tradiční chemické prostředky a zároveň jej řadí na druhé místo v účinnosti mezi všemi přírodními produkty hned po fluoru, který je však toxický.

Vlastnosti ozonu

Icon_bacteria.png
NEUTRALIZUJE BAKTERIE A DEAKTIVUJE VIRY

Díky svým unikátním vlastnostem ozon provádí dezinfekci vzduchu, který dýcháme, okysličuje ho a regeneruje. Dezinfikuje vodu, kterou pijeme. Odstraňuje více než 99,00 % bakterií, plísní, hub, kvasinek, pylů a roztočů, dokáže deaktivovat viry. Ničí mikrobiální náboj přítomný ve vzduchu a na površích a pomáhá tak v boji proti alergiím, astmatu a infekcím.

 

 

 

ODSTRAŇUJE NEPŘÍJEMNÉ PACHY

Čistí vzduch a odstraňuje nepříjemný pach po cigaretách, vaření, potu, rozkladu, plísni, moči a zvířatech. Molekuly ozonu zápach pouze nemaskují. Útočí přímo na částice, které ho způsobují, neutralizují je a zanechávají na jejich místě pocit příjemné čistoty a regenerovaného a dezodorizovaného prostředí.

 

 

 

NIČÍ ŠKODLIVÝ HMYZ

Je to vynikající přírodní odstraňovač much, komárů, blech, štěnic, švábů i mravenců. Krom toho, že jsou tito nežádoucí „hosté“ dotěrní a nepříjemní, mohou někteří přenášet i velmi nebezpečné nemoci. Na rozdíl od tradičních chemických prostředků, nenese ozon žádná zdravotní rizika.

 

 

 

PŘÍRODNÍ

Ozon je přírodní plyn skládající se ze tří molekul kyslíku (O3), který se vytváří ve stratosféře jako produkt reakce UV paprsků a elektrickým nábojem blesků.

 

 

 

EKOLOGICKÝ

Dokonale dezinfikuje bez nutnosti přísad nebo chemických čisticích prostředků, výhradně za použití své přirozené oxidační síly. Když je ošetření ukončeno, převedou se naše stroje zpět na kyslík bez uvolnění toxických nebo chemických zbytků.

 

 

 

EFEKTIVNÍ

Je to nejúčinnější dezinfekční prostředek proti alergenům a patogenům přítomným ve vzduchu i vodě a to i ve srovnání s tradičními chemickými prostředky. Jako plyn těžší než vzduch se šíří prostorem, proniká hluboko do materiálů a dostává se i do těch nejhůře dostupných míst.

BEZPEČNÝ

I když je to plyn, ozon není hořlavý ani výbušný. Není abrazivní, takže nezpůsobuje podráždění kůže ani nepoškozuje povrch předmětů, takže není nebezpečný pro nábytek a jiné bytové vybavení, stěny ani textilie. Neškodí lidem, zvířatům ani životnímu prostředí.

SCHVÁLENÝ

Ozon je široce uznáváný prostředek k dezinfekci vzduchu a vody. Úřad pro kontrolu potravin a léčiv jej definoval jako "bezpečný činitel" (GAS). V Itálii byl uznán jako "přírodní prostředek pro sterilizaci prostředí kontaminované bakteriemi, viry, spory, atd.." ministerstvem zdravotnictví s prot. 24482 ze dne 31.7.1996 a "dezinfekční činidlo při úpravě vzduchu a vody" s CNSA ze dne 27.10.2010.

icon_odor.png
icon_insect_-_kopie.png
icon_natural.png
icon_ecological.png
icon_effective.png
icon_safe.png
icon_approved.png
bottom of page